Veterinarinė kraujo donorystė Kėdainiuose

Narbuto veterinarijos klinikoje  atliekame hemotransfuzijas (kraujo perpylimą) šunims ir katėms. Ištirtas būna tiek donoro (davėjo) tiek recipiento (gavėjo) kraujas t.y. atliekami bendrieji kraujo tyrimai, taip pat nustatoma kraujo grupė. Tai įprasta kasdienė procedūra. Kraujas ir jo produktai perpilami dėl mažakraujystę ar kraujo krešumo sutrikimus sukeliančių priežasčių. Tai gali būti įvairios traumos, sukėlusios intensyvų kraujavimą, sisteminės ligos, onkologiniai susirgimai, blužnies negalavimai, apsinuodijimas žiurknuodžiais ar vis dar sezoninė erkių platinama liga babeziozė. Taigi kraujo donorai, yra didžiausia problema, su kuria susiduriame kasdien. Donoro  kraujo dažniausiai prireikia savaitgaliais ar nakties metu, todėl įsteigėme šunų kraujo banką, kad būtų galima teikti visavertę pagalbą augintiniams netikėtu ir pačiu reikalingiausiu metu. Jūsų augintinis gali išgelbėti gyvybę.

Reikalavimai, kuriuos turi atitkti kraujo donoras :

Jūsų šuniukui ne mažiau kaip 12 mėnesių

Jūsų augintinis yra sveikas ir vakcinuotas (savininkas privalo pateikti tai įrodančius dokumentus)

Jūsų augintinis sveria ne mažiau nei 25 kg

Donorystė atliekama ne dažniau nei kas 3 mėnesius (šuns organizmas po kraujo davimo pilnai atsistato per 3 savaites)

Augintinis yra neagresyvus, nejaučia didelio streso bendraujant su veterinarijos gydytojais, donorystei netiks paniškai veterinarų bijantis augintinis.

Kraujo paėmimo procedūra susideda iš šių etapų:
 • Gyvūnui donorui atliekama klinikinė apžiūra,  patikrinamas širdies darbas, gleivinių spalvos, kvėpavimo dažnis, kūno temperatūros matavimas.
 • Vakcinacijos paso patikra
 • Gyvūnui bus paimamas kraujo mėginys, atliekami kraujo morfologiniai ir biocheminiai tyrimai.
 • Atliekamas SNAP greitasis testas erkių pernešamoms ligoms įvertinti (anaplazmozė, dirofiliarija, erlichiozė)

  Jei augintinis donoras atitinka keliamus reikalavimus, bus atliekama kraujo surinkimo iš donoro procedūra:

 • Paruošiama (nuskutama ir dezinfekuojama) kraujo paėmimo vieta – kaklo sritis ties jungo vena arba priekinė koja kiek žemiau alkūnės
 • Į veną įvedama speciali adata sujungta su kraujo paėmimo maišeliu
 • Kraujo paėmimas užtrunka 5-15minučių, o jo metu paimama iki 450 ml kraujo
 • Augintiniui donorui pasiūloma vandens, skanėstų, leidžiama ramiai pagulėti, pailsėti.
 • Tiesa, šunys, kaip ir žmonės, turi skirtingas kraujo grupes. Tačiau jų klasifikavimas kiek kitoks, nei žmonių kraujo grupių.Tarptautiniu mastu yra pripažintos 7 šunų kraujo grupės, kurios skirstomos pagal šunų eritrocitų antigenų (DEA) sistemą.

 

Diagnostiškai svarbiausia yra 1-oji - pagrindinė kraujo grupė, kurią tiria veterinarijos gydytojai prieš atliekant kraujo perpylimą.

Kitos naujienos
Gyvūnų apsinuodijimas žmonių vaistais

Mūsų gydymo praktikoje tenka susidurti su gyvūnų apsinuodijimais įvairiomis medžiagomis (dažniausiai apsinuodijama žmonių vaistais). Šeimininkai norėdami padėti savo gyvūnui kaip tyčia, nė nenutuokdami atlieka “